Bir deney yapalım mı?

Gençler, size süper bir teklifimiz var. Dünyanın dört bir yanındaki prestijli üniversitelerden bilim insanları ile deney yapmak, bilim konuşmak ve yaptığınız çalışmaları sunmak ister misiniz?

İsterseniz sıkı durun, çünkü yapmanız gereken tek şey sizin gibi istekli bir ya da iki arkadaşınızı daha bulup başvuru formunu doldurmak. Formunuzu değerlendirip deney grubunuzla çalışabileceğimizi bildirdigimiz takdirde, geriye velilerinizin bilgilendirilmesi ve onayının alınması kalıyor.

Proje başlar başlamaz grubunuzla deney yapacak bir danışman atanacak. Danışmanlar yurt dışında yaşadıkları için, bütün süreç online ilerleyecek. Siz, danışmanınızla dilediğiniz video konferans programı ile tanışacak, yapılabilecek deneyler üzerinde konuşacaksınız. Fikir birliğine vardığınız bilimsel soruyu ve yönteminizi açıklayan kısa bir yazıyı danışmanınızla “Değerlendirme Komitesi”ne sunacaksınız. Sorunuz ve çalışmanız onaylandığında keyifli deneyler sizi bekliyor.

“Bir deney yapalım mı? (BDY)” lise öğrencileri için 8 hafta, ortaokul öğrencileri için ise 6 hafta sürecek. Danışmanlarla haftada en az bir saat görüşülüp deneyler yürütülecek. Elde edilen sonuçların sunumu için poster ya da makale formatı kullanılacak.

Projeyi baştan sonra yürüten bütün arkadaşlarımıza ufak hediyelerimiz olacak. Çalışmasını çok beğendiğimiz 3 gruba da hayatları boyunca hatırlayacakları sürpriz hediyelerimiz olacak.

Eylül’de başlıyoruz! Başvuru için formu doldurmayı unutmayın.

Başvurunuz için teşekkür ederiz.

  • Aşağıdaki soruların cevap anahtarı yok! “En mükemmel” olanı değil, gerçekten senin aklından geçeni merak ediyoruz. Projenin her aşamasından beraber keyif almak en önemli hedeflerimizden biri. O yüzden bu soruları eğlenerek cevaplamanı temenni ediyoruz.
 

Doğrulama