2017 yılında dünyanın dört bir yanına dağılmış bir grup akademisyen olarak paylaştığımız hayallerin peşine düştük ve epiSTEM’i kurduk. epiSTEM bünyesinde toplumun her kesiminin ama özellikle çocukların ve gençlerin bilime yönelmesini sağlayacak projeler yürütülecek, güncel bilimsel ve teknolojik araştırmalar uzman olmayanların anlayabileceği ve keyif alacağı şekilde aktarılacak, bilim insanı olmak isteyenlere danışmanlık yapılacak.

epiSTEM bünyesindeki gönüllülerin çoğunluğu lisans eğitimini Türkiye’de bitirmiş; hali hazırda doktora ya da doktora sonrası akademik çalışmalar yapan bireylerdir.

Ve epiSTEM’in kapısı –hiçbir ayrım gözetmeksizin- bilim sevdalılarının hepsine açıktır.

Vizyonumuz: Evlerde, okullarda, sokaklarda, kafelerde, kurumlarda, parklarda bilimsel konuşmalara kulak misafiri olabileceğimiz bir ülke olmak.

Epistem Türkiye Tanıtım Videosu

Epistem Türkiye

Kurucularımızdan Gözde Eskici, Levent Şapçı’nın konuğu olup epiSTEM Türkiye’yi anlattı. Bizi ve etkinliklerimizi daha yakından tanımak isterseniz, bu şahane sohbeti kaçırmayın.

Medyada epiSTEM Türkiye

Medyada hakkımızda çıkan tüm haberler, konuk olduğumuz yayınlar, ve daha fazlası… Hepsi bizi daha yakından tanımanıza yardımcı olacak. Bizi konuk eden ve tanıtan herkese çok teşekkürler. Sizlerle tanışmaktan çok mutlu olduk.